expand_more ROZWIŃ WSZYSTKO
Standardy badania ultrasonograficznego w ginekologii
W pierwszej części kursu przedstawiamy zasady wykonania podstawowego badania ultrasonograficznego w ginekologii za pomocą sondy przezpochwowej, które są zgodne z rekomendacjami Sekcji Ultrasonografii PTGiP.
Diagnostyka ultrasonograficzna nieprawidłowości błony śluzowej i mięśnia macicy – standardy MUSA i IETA
W tym module poznasz zasady diagnostyki, różnicowania i postępowania w przypadku nieprawidłowości w obrębie miometrium i endometrium przy zastosowaniu standardów wypracowanych przez MUSA (Morphological Uterus Sonographic Asessment) oraz IETA (International Endometrial Tumor Analysis)
Diagnostyka ultrasonograficzna nieprawidłowości jajnika – standardy IOTA
W tej części koncentrujemy się na diagnostyce ultrasonograficznej miednicy mniejszej i skupiamy się na wybranych modelach predykcyjnych wypracowanych przez IOTA (Grupa Analizy Guzów Jajnika). Pozwalają one prognozować czy guz, który znajduje się na jajniku lub miednicy mniejszej jest nowotworem, czy ma charakter złośliwy czy łagodny.
Diagnostyka ultrasonograficzna wad wrodzonych macicy
Podczas ostatniej części tego kursu szczegółowo zostaną omówione problemy diagnostyki ultrasonograficznej wrodzonych i nabytych wad macicy wpływających na płodność oraz szansę donoszenia ciąży. Odpowiemy na pytania: czym są wady macicy, jak często występują, jakie są objawy i powikłania są z nimi związane, jakie są typy wad macicy i klasyfikacje, jak je diagnozować oraz jak leczyć.
Diagnostyka ultrasonograficzna i badania obrazowe w niepłodności
Dowiesz się jak interpretować wyniki badań ultrasonograficznych jajników, jajowodów i częściowo także macicy pod kątem diagnozy przyczyny niepłodności